Достапни линкови

Над 100 загинати во борбите против талибанците во Пакистан


Пакистанската влада соопшти дека во борбите во изминативе две недели безбедносните сили успеале да ги потиснат талибанските милитанти назад кон Авганистан. Притоа се прецизира дека загинале најмалку 80 милитанти и дваесетина цивили и војници. Портпаролот на пакистанските талибанци Ашанулах Ашан потврди дека милитаните се повлекле, но со цел да се прегупираат за нови напади.
XS
SM
MD
LG