Достапни линкови

Одложување на судењето на синот на Гадафи


Абдула ал Сенуси
Либијски официјални лица соопштија дека судењето на синот на Муамер ел Гадафи, Саиф ал Ислам би можело да биде одложено за пет месеци. Тоа е образложено со потребата од давање доволно време во процесот да бидат вклучени сите релевантни сведочења што биле добиени при сослушувањето на поранешниот главен либијски разузнавач Абдула ал Сенуси кој беше уапсен во минатата недела.
XS
SM
MD
LG