Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала до умерена облачност


Скопје.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 31 степени.
XS
SM
MD
LG