Достапни линкови

Во Струмица отворен 20 јубилеен фестивал „Ристо Шишков“


Животот на Молиер во МНТ.
Со претставата „Животот на Молиер” на Македонскиот народен театар од Скопје, синоќа во Струмица започна 20. јубилејно издание на Меѓународниот фестивал на камерен театар “Ристо Шишков”.
Годинава за престижната награда медалјонот „Ристо Шишков“ се натпреваруваат седумдесетина актери во 15 театарски претстави од осум земји. По повод јубилејот 20 години МФКТ ”Ристо Шишков” на платото пред НУЦК ”Антон Панов” беше откриена бистата на Ристо Шишков.
XS
SM
MD
LG