Достапни линкови

Голем концерт на Филип Втори за Денот на независноста


Генерална проба за големиот концерт по повод Денот на независноста на Националната арена „Филип Втори“.
На Нациналната арена „Филип Втори“ вечерва со концертот насловен „Македонското срце чука во 7/8“ ќе се одбележат 21-година од прогласувањето на независноста на Република Македонија. На концертот ќе настапат пејачи од Македонија и од Балканот.
Се очекува на прославата да присуствуваат повеќе од 60 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG