Достапни линкови

Нема поврдени македонски војници во денешниот напад во Кабул


Архивска фотографија од Кабул.
Сите припадници на македонскиот контингент во ИСАФ се добри и сигурни, соопшти Министерството за одбрана, откако во непосредна близина на главната база на НАТО силите во Кабул претпладне беше извршен напад од бомбаш самоубиец. По настанот, како што се наведува, преземени се сите тактички мерки за што се добиени пофалби од страна на командантот на базата за правилната и навремена реакција.

Зголемените мерки на безбедност во базата остануваат на сила и доколку постои можност нашите припадници ќе го одбележат и прослават денешниот празник, стои во соопштението.
XS
SM
MD
LG