Достапни линкови

Во борбите уништен водоводот во Алепо


Алепо.
Во борбите во Алепо е оштетен водовод кој ги снабдува со вода за пиење жителите на делови од градот, јавува сириска опсерваторија за човекови права. Според нивните податоци водоводот е уништен за време на судирите меѓу бунтовниците и војниците во областа Мидан. Владините сили успеале да ги притиснат бунтовниците. Борбите во Алепо повторно се разгореа вчера.
XS
SM
MD
LG