Достапни линкови

Ердоган: евентуален напад врз Иран ќе биде „апокалипса“


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека евентуален израелски напад врз Иран ќе предизвика „апокалипса“. „Не верувам дека Израел би го нападнал Иран. Веројатноста е речиси нула. Во спротивен случај тоа би предизвикало апокалипса во целиот регион“, вели Ердоган во интервју за Си Ен Ен, кој додава дека во овој момент на регионот му е потребен мир, просперитет и стабилност.
XS
SM
MD
LG