Достапни линкови

Принцот Хари е повторно војник во Авганистан


Принцот Хари во Авганистан
Британскиот Министерството за одбрана соопшти дека Принцот Хари се вратил во Авганистан за да го отслужи вториот дел од четиригодишниот рок.
Според министерството тој ќе служи како ко-пилот на воен хеликоптер од типот Апачи.
27-годишниот принц, кој се најде на мета на медиумите минатиот месец откако беше фотографиран гол за време на забава во Лас Вегас, ќе служи четири месеци во кампот Бастион во немирната провинција Хелманд во јужниот дел на Авганистан.
XS
SM
MD
LG