Достапни линкови

Опозицијата соопшти дека се најдени 45 тела во близина на Дамаск


Сирија - архива
Опозиционата сириска група „Обсерваторијата за човекови права“ денеска соопшти дека жители откриле 45 неидентификувани тела во две места во регинбот на Дамаск.
Дваесет и три биле откриени во Замалка а 22 во Катана југоисточно од Дамаск.
Опозицијата за убиените ги обвини владините сили и режимот на Претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG