Достапни линкови

Уапсен опозициски активист во Белорусија


Павал Винахрадау
Активисти на белоруското опозициско движење „Кажи ја вистината“ соопштија дека денеска бил уапсен нивниот колега Павал Винахрадау, без притоа да им биде кажано под какво обвинување. До ова дојде откако вчера припадници на разузнавачката служба извршиле истрага во седиштето на ова движење при што им биле запечатени компјутерите на кои ги подготвувале нивните материјали за изборната кампања. Парламентарните избори во Белорусија се закажани за 23 септември.
XS
SM
MD
LG