Достапни линкови

Земјотреси во Кина, над 40 загинати


Над 40 луѓе загинале, додека 150 други биле повредени во двата земјотреса што денеска го погодија југоисточниот дел на Кина. Земјотресите биле со сила од околу 5,7 степени според Рихтеровата скала и биле почувствувани во неколку кинески провинции. Агенциите јавуваат дека биле оштетени над 20 илјади куќи.
XS
SM
MD
LG