Достапни линкови

Времето сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, на места и значително облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој на места особено во источните делови и долж Повардарието ќе достигнува брзина и до 70 км/час. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.
XS
SM
MD
LG