Достапни линкови

Филип Рикер во посета на Албанија


Заменик-помошникот државен секретар за Европа и Евроазија на САД Филип Рикер.
Заменикот помошникот на американскиот државен секретар за европски и евроазиски прашања, Филип Рикер, престојува во петдневна посета на Албанија.Во рамките на престојот тој ќе се сретне со албанскиот државен врв, како и претставници на политичките партии. Се очекува високиот американски функционер, да ја пренесе американската порака околу политичките тензии меѓу власта и опозицијата.
Ова е прва посета на Рикер на Албанија по преземањето на сегашната функција.
XS
SM
MD
LG