Достапни линкови

Москва предупреди да не се напаѓа Иран


Сергеј Рибаков
Москва не гледа докази дека Техеран работи во насока на производство на нуклеарно оружје.
Заменик министерот за надворешни работи Сергеј Рибаков изјави дека Иран работи врз нуклеарен материјал под контрола на инспектори на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија.
Рибаков го предупреди Израел и други земји да не го напаѓаат Иран поради нуклеарната програма бидејки користењето сила би била катасрофа за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG