Достапни линкови

Бери Џонсон - Македонија е земја на можности


Бунарџик - слободна економска зона
„Земја на можности“ - вака претседателот и извршен директор на Стопанската комора на Мајами Бери Џонсон за Гласот на Америка резимира како американските бизниси гледаат на Македонија.
Магазинот Можност ја рангираше меѓу една од шесте држави во светот каде најлесно може да почнете бизнис. Гледам големи можности во оваа земја, вели Џонсон.
За првиот човек на Комората на Мајами, Балканот повеќе од кога и да е порано е подготвен економски да застане на свои нозе. Очекува мудрите бизнисмени да ја искористат можноста „уште денес, а не утре“, рече Џонсон.
XS
SM
MD
LG