Достапни линкови

Маневри на турската армија на границата со Сирија


Турската армија одржа воена вежба во близина на сириската граница. Маневрите биле изведени во близина на градот Суруч во округот Шанлурфа, во југоисточниот дел на Турција.
Во вежбите, кои се сметаат како едни од најголемите во последно време, учествувале тенкови и оклопни возила.
XS
SM
MD
LG