Достапни линкови

Расмусен загрижен за нападите на војниците на НАТО во Авганистан


Генералниот секретар на НАТО, Андрес фог Расмусен.
Генералниот секретар на НАТО, Андрес фог Расмусен ја поделил својата „длабока загриженост “ со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи за зголемувањето на бројот на нападите врз војниците на НАТО од страна на припадници на авганистанските безбедносни сили. За време на телефонскиoт разговор меѓу Расмусен и Карзаи, Расмусен ги истакнал мерките кои се преземаат од страна на НАТО за да се намали бројот на нападите. И Карзаи уверувал дека авганистанските власти прават се што може за да се спречат т.н. „инсајдерски“ напади.
XS
SM
MD
LG