Достапни линкови

Експлозија на бомба на Косово


Митровица
Непознати лица синоќа фрлиле експлозивна направа во Звечане, во дворот на семејната куќа на директорот на Здравствениот центар во Митровица, Милан Јаковљевиќ, јави српската агенција Бета. Во моментот на експлозијата челновите на неговото семејство биле во куќата, но никој не бил повреден. Во тек е полициска истрага по извршителите и за мотивите на нападот.
XS
SM
MD
LG