Достапни линкови

Груевски ги повика иселениците во Канада да инвестираат во Македонија


Премиерот Никола Груевски ја повика македонската дијаспора во Канада да остане обединета, да продолжи да ја поддржува Република Македонија и да инвестира во татковината.
Според него, доказ за досегашната поддршка на иселениците е и фактот што Канада ја призна Република Македонија под уставното име. Груевски пред посетата на Канада беше во посета на САД
XS
SM
MD
LG