Достапни линкови

Најмалку 11 луѓе загинале во поплавите во Нигерија. Властите соопштија дека поплавите настанале во Камерун при пуштање на вода од хидроелектраната. Неодамна во поплавите во централниот дел на Нигерија кои настанаа поради обилни дождови загинаа најмалку 68 луѓе.
XS
SM
MD
LG