Достапни линкови

Србија ќе ги продолжи преговорите со Косово


Министерот за надворешни работи на Србија Иван Мркиќ изјави синоќа дека во текот на следнава седмица очекува продолжување на дијалогот со косовските власти во посредништво на ЕУ. Тој во интервју за радио-телевизија Србија изјави дека новата влада ќе ги спроведе договорите постигнати од нивните претходници во дијалогот со косовските власти. Тој денеска со премиерот Ивица Дачиќ ќе престојува во Брисел.
XS
SM
MD
LG