Достапни линкови

Почина затвореникот од „ Зелената Милја“


Холивудскиот актер Мајкл Кларк Данкан познат по улогата на затвореник осуден на смртна казна во филмот „ Зелената милја“ денеска почина на 54 гоишна возраст. Тој почина од срцев удар во болницата во Лос Анџелес. Поранешниот телофранител својата актерска кариера ја започнува на 30-годишна возраста а за улогата во „Зелената милја“ номиниран е за Oскар за најдобра машка споредна улога во 1999 година.Тој глумеше и во „Армагедон“, „Планета на мајмуните“ и „Кун фу Панда“.
XS
SM
MD
LG