Достапни линкови

УНИЦЕФ-во Сирија во минатата недела загинале 1600 цивили


Експлозија во Алепо
УНИЦЕФ соопшти дека најмалку 1600 лица загинале минатата недела во Сирија. Граѓанската војна во земјата се заостри во минатиот месец кога силите на претседателот Башар ал Асад почнаа да извршуваат воздушни напади против цивилите.
Борбите го зафатија и најголемиот сириски град Алепо, кој релативно беше мирен од почетокот на револтот во март 2011 година.
XS
SM
MD
LG