Достапни линкови

Пакистан-сослушување на девојчето обвинето за богохулење


Домот на Рифта Масих во Исламабад
Сослушувањето за ослободувањето со кауција на христијанското девојче кое се соочува со обвинение за богохулење во Пакистан ќе биде одржано денеска. Рифта Масих беше уапсена во минатиот месец за палење на страници од Куранот.
Имамот кој го обвини девојчето исто така се соочува со обвинение за богохулење, што се казнува со смрт во земјата.
XS
SM
MD
LG