Достапни линкови

Клинтон во посета на Индонезија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска се очекува да пристигне во Индонезија во рамки на нејзината турнеја на Пацификот. Хјуман Рајтс Воч ја повика Клинтон да изврши притисок врз Индонезија за смирување на верската нетолеранција во земјата.
Според организацијата властите во Индонезија не успеале да се справат со инцидентите на милитантните исламистички групи врз малцинствата во земјата.
XS
SM
MD
LG