Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло со слаб ветер


Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Температурата во Македонија ќе се движи од минималните осум степени на Попова Шапка, во раните утрински часови, до максималните 34 степени во повеќе градови на југот од земјата. Во Скопје времето ќе биде сончево и тивко со температура до 34 степени.
XS
SM
MD
LG