Достапни линкови

Во автобуска несреќа во Франција повредени романски туристи


Илустрација.
Во автобуска несреќа во јужниот дел на Франција, загина едно бебе, а повредени се 33 патници, соопштија француските власти. Според тамошните власти пукнала гумата на автобусот и тој излетал од автопат во областа Вар во Прованса. Во операцијата за спасување на патниците се вклучени 150 пожарникари и 11 хеликоптери. Автобусот превезувал романски туристи кои се враќале дома по посетата на Шпанија.
XS
SM
MD
LG