Достапни линкови

Николиќ очекува српската влада да ги обнови воените ресурси


Претседателот на Србија Томислав Николиќ и премиерот Ивица Дачиќ.
Претседателот на Србија Томислав Николиќ денеска изјави дека очекува од владата, во согласност со можностите, да инвестира во обновување на воените ресурси и подобрување на материјалната состојба на војниците, пренесоа српските медиуми.
Николиќ изјави дека обврска на Србија е да ги следи светските тенденции во воената индустрија и да ја развива и зацврстува одбраната на земјата за да може армијата во секој момент да одговори на современите предизвици, ризици и закани.
XS
SM
MD
LG