Достапни линкови

Временска прогноза- сончево и топло


Macedonia -- Summer in Skopje, 20Jun2012
Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од југоисточен правец.
Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени.
Во Скопје слично време со температура околу 33 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG