Достапни линкови

Ирак со рекорден извоз на нафта


Ирачките власти соопштија дека извозот на нафта го достигнал највисокото ниво во последните три децении. Според нив, просекот на извоз на нафта бил 2.565 милиони барели на ден во јули.
Во меѓувреме курдската регионална влада соопшти дека тие ќе извезуваат нафта преку федералните цевководи до 15 септември.
XS
SM
MD
LG