Достапни линкови

Азербеџан го унапреди екстрадираниот војник


Рамил Сафаров
Азербеџан го унапреди војникот кој во петокот беше екстрадиран од Унгарија во земјата, каде што отслужуваше доживотна казна за убиство на ерменски офицер. Министерството за одбрана потполковникот Рамил Сафаров го унапреди во мајор и му посака успех во неговата натамошна воена кариера.
XS
SM
MD
LG