Достапни линкови

САД ќе го зајакнуваат партнерството со Пацификот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека САД ќе го зајакнат регионалното безбедносно партнерство со Пацификот и со тоа ќе ги подобрат односите и со островските земји. Клинтон негираше дека Вашингтон презима такви чекори за да го потисне влијанието на Кина.
Клинтон говореше за време на посетата на Куковите острови.
XS
SM
MD
LG