Достапни линкови

Убиени пет милитанти во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека пет милитанти загиналe при американски ракетен напад во северозападниот дел на земјата. Според нив, најмалку девет ракети биле истрелани врз едно возило и куќа во селото Деган во северен Вазиристан во близина на авганистанската граница.
XS
SM
MD
LG