Достапни линкови

Протести за ослободување на активистите во Бахреин


Протестите на опозицијата во Бахреин во мај
Илјадници припадници на шиитските опозициони групи протестираа во Бахреин за ослободување од затвор на активистите. Протестите се одржаа под мотото „Слобода и демократија“ во близина на главниот град Манама.
Демонстрантите носеле знамиња и слики на затворените активисти.
XS
SM
MD
LG