Достапни линкови

Протести за предвремени избори на Малдиви


Малдиви
Полицијата се судрила со демонстрантите на Малдиви. Илјадини демонстранти марширале кон претседателската палата во Мале. Тие бараат владата да распише предвремени избори и претседателот Мохамед Вахид да поднесе оставка. Организатор на протестите е Мохамед Нашид, кој тврди дека бил принуден да ја напушти власта во 2008 година.
XS
SM
MD
LG