Достапни линкови

Ердоган-во Турција веќе нема курдско прашање


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека во Турција веќе нема курдско прашање. Според него, Турција во моментов има проблем со тероризмот.
Ердоган порача и дека властите ќе продолжат да прават се што е можно за да го решат ова прашање.
XS
SM
MD
LG