Достапни линкови

Убиени 12 лица во самоубиствени бомбашки напади во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека четири полицајци и осум цивили загинале, а 50 лица се повредени за време на два самоубиствени бомбашки напади во близина на база на НАТО во источниот дел на земјата.
Од кабинетот на градоначалникот на покраината Вардак за Радио Слободен Авганистан изјавиле дека двајца војници на НАТО исто така биле повредени во нападот.
XS
SM
MD
LG