Достапни линкови

Лавров-наивно е да се очекува дека Асад ќе ја повлече војската


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров
Руските власти соопштија дека би било наивно доколку светските сили очекуваат сирискиот претседател Башар ал Асад да ја повлече војската од градовите за потоа и опозицијата да го следи примерот.
Министерот за надворешни работи Сергеј Лавров говорејќи пред студентите на московскиот државен институт за меѓународни односи рече и дека Русија не поддржува одреден режим или индивидуалци во Русија, туку едноставно се држи до тоа што е реално.
XS
SM
MD
LG