Достапни линкови

Обама-војниците се уште се соочуваат со тешки борби во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама им порача на војниците кои ќе отпатуваат за Авганистан дека ќе се соочат со тешка борба, но вети дека ќе стави крај на војната, како во Ирак. Обама говореше за време на посетата на Форт Блис во Тексас, каде се одбележуваше двегодишнината од прекинот на воените операции на САД во Ирак.
Обама ја пофали псоветеноста на сојузниците на САД и порача дека Ал Каеда ќе биде поразена.
XS
SM
MD
LG