Достапни линкови

Движењето на неврзаните го поддржа Иран за нуклеарната програма


Сателитска снимка на Парачин
Самитот на Движењето на неврзаните во кое членуваат 120 нации заврши во Техеран со потпишувањето на декларација за поддршка на правото на Техеран да ја користи нуклеарната енергија за мирољубиви цели.
Соопштението доаѓа откако ОН го обвинија Иран за блокирање на истрагата на Парачин, каде постои сомнеж дека се вршат нуклеарни тестови.
XS
SM
MD
LG