Достапни линкови

Орка на компанија од Србија и продаде 50 насто од ГЦС


Орка холдинг“ денеска соопшти дека продала 50 проценти од уделот кој го поседува во „Графички центар Скопје“ на српската компанија „Internet Group“ сопственик на електронскиот портал – Телеграф.
Уште при купување на групацијата „Медиа принт Македонија“ од „Ост холдинг“, компанијата „Орка холдинг“ најави дека преговара со стратегиски партнери од регионот за влез во делот од компанијата.
XS
SM
MD
LG