Достапни линкови

Две деца обезглавени во Авганистан


Две деца, момче на 12 и девјоче на 6 години биле обезглавени во два одвоени инциденти во Авганистан.
Момчето било киднапирано и убиено во Кандахар каде главата била ставена покрај неговото тело. Неговиот брат бил член на анти – талибанската полиција. Талибанците го негираат инцидентот.
Девојчето било обезглавено во Каписа но не е јасно дали семејството или талибанците се зад грозморниот чин.
XS
SM
MD
LG