Достапни линкови

Земјотрес и предупредување од Цунами во регионот на Филипини


Американскиот Геолошки Институт соопшти дека земјотрес со сила од 7,9 степени ги погоди Филипините по што во регионот е прогласена опасност од Цунами. Епицентарот бил на источниот брег на 140 километри од Суланган. Препупредувањето од цунами важи за Филипините, Индонезија, Јапонија и Тајван.
XS
SM
MD
LG