Достапни линкови

Загинаа 5-мина австралијски војници во Авганистан


5-мина австралијски војници биле убиени во два одвоени инцидента во Авганистан, што, според австралијската премиерка Џулиа Гилард, е најсмртоносниот ден за војниците од Австралија од почетокот на војната во Авганистан. Тројца од војниците биле убиени од лице облечено во авганистанска воена униформа во базата во провинцијата Урузган, додека пак другие двајца загинале при пад на хеликоптер.
XS
SM
MD
LG