Достапни линкови

Во Македонија активни неколку пожари


Илустрација
На територија на Македонија во моментов има неколку активни пожари. Пожари има во општина Новаци, во општина Гевгелија, во општина Кисела Вода,, општина Прилеп, во општина Јегуновце. Пожарот кај Моране, општина Студеничани е локализиран, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување.
Локализиран е пожарот кај село Моране, општина Студеничани. Овој пожар се појави вчера, на пладне и зафати мешана шума. Во моментов на местото се наоѓаат дежурни екипи.
XS
SM
MD
LG