Достапни линкови

Исак предизвика поплава во близина на Њу Орлеанс


U.S. -- A bar advertises its 'hurricane' drinks while remaining open in the French Quarter in New Orleans, Louisiana, 28Aug2012
Ураганот Исак го подигна нивотo на насипот во близина на Њу Орлеанс, а тоа предизвика поплавa. Регионот јужно од градот е поплавен, но пред бурата да го погоди регионот, населението било евакуирано и затоа нема детали за можните жртви. Претставници на областа изјавија дека водата на некои места достигнала и до 3,6 метри. Најмалку половина од 2.000 луѓе што живеат во областа заминале пред бурата.
XS
SM
MD
LG