Достапни линкови

Груевски на средба со иселениците во Канада


Средба на премиерот Никола Груевски со македонските иселеници во Торонто.
Сакаме да направиме силна држава, да се заврши приказната со македонското прашање и да се запечати нашата националност, јазик и идентитет. Да направиме посилна економска држава, да донесеме повеќе странски инвеститори и да ги орахбриме и помогнеме домашните инвеститори, изјавил премиерот Никола Груевски на средбата со македонските иселеници во Торонто.
Владината делегација во Торонто се сретнала и со македонските бизнисмени пред кои биле презентирани можностите за соработка.
XS
SM
MD
LG