Достапни линкови

Бан Ки мун пристигна во Техеран


Генералниот Секретар на ОН Бан Ки мун пристугна во Техеран каде ке присуствува на самитот на Неврзаните.
Бан Ки мун ке разговара и со лидерите на Иран за контроверзната нуклеарна програма и кршењето на човековите права.
Ирански медиуми јавуваат и дека генералниот Секретар на ОН можеби ке биде одведен во Исфахан во посета на нуклеарните постројки каде се врши обработката на ураниумот.
XS
SM
MD
LG