Достапни линкови

Нови инциденти во Ирак- 7 загинати


Најмалку 7 лица, меѓу кои и 6 војници загинале во нападите врз безбедносните сили во Ирак.
Според полицијата, првиот напад се случил во градот Фалуџа, каде што експлодирала бомба во куќата на полициски мајор, а други два инцидента се случиле во северен Багдад, каде што вооружени лица нападнале воени конвои.
Во последните неколку месеци насилствата во Ирак се во постојан пораст.
XS
SM
MD
LG